Pobočka Praha | Opravy tabletů | Pronájem počítačů a IT techniky | Profesionální videa DRONEM

servis-pocitacu-brno.cz

Vytvoření wifi sítě z počítače nebo notebooku

I přesto, že je dnes technologie wifi poměrně rozšířená se můžeme setkat se situacemi, kdy je k dispozici pouze připojení pomocí ethernetového kabelu. Poradíme vám, jak v takovém případě vytvořit vlastní wifi síť. Speciální software vytvoří tzv. hotspot, pomocí kterého připojíte k internetu také mobilní telefon nebo tablet.

Vytvoření hotspotu je možné na počítači nebo notebooku, který disponuje bezdrátovou síťovou kartou. Pokud počítač tuto kartu nemá, můžete si zakoupit externí například zde. Notebooky jsou kartou ve většině případů již vybaveny.

Následně budeme potřebovat program, který hotspot zvládne vytvořit. Na trhu se nachází několik variant. Po vyzkoušení některých z nich můžeme doporučit program My Wifi Router, který můžete ZDARMA stáhnout z oficiálních stránek. Dalším známým programem je Connectify, nicméně tento software již není zdarma.

Po stažení programu stačí sledovat instrukce a potvrdit instalaci tlačítkem Next, případně Finish. Program máme nainstalovaný, můžeme spouštět. Po spuštění programu se po několika vteřinách automaticky vytvoří hotspot, který však má ještě předdefinované jméno a heslo (položky name a password). Pro jejich změnu je nutné nejprve hotspot deaktivovat. Program poté umožní změnu názvu sítě a hesla na vámi vybrané. Následně se nově vytvořená síť objeví mezi dostupnými sítěmi a můžete se připojit.

Obr. 1.: Úvodní obrazovka programu My Wifi Router

Aktualizace: Po update na Windows 10 bohužel program My Wifi Router přestal fungovat. Vyzkoušeli jsme proto alternativní program My Public Wifi a ten i ve Windows 10 funguje bez problémů. My Public Wifi můžete stáhnout zde. Nastavení je opět jednoduché, stačí vybrat síťovou kartu, jejíž připojení chcete sdílet. Většinou jde o Připojení k místní síti.

Obr. 2.: Úvodní obrazovka programu My Public Wifi

Výhody oproti wifi routeru

Jako výhodu oproti instalaci wifi routeru vidíme jednoznačně univerzálnost, kdy je tohoto řešení možné využít prakticky kdykoliv bez ohledu na možná omezení ze strany poskytovatele internetu. Další výhodou je úspora finančních prostředků, kdy není nutné kupovat wifi router (ceny routerů se pohybují od 400 Kč do několika tisíc).

Nevýhody oproti wifi routeru

Největší nevýhodou tohoto řešení je nutnost mít neustále zapnutý počítač, pokud chcete využívat bezdrátové připojení k internetu. Tata nevýhoda činí toto řešení využitelné opravdu v případech, kdy není jiná varianta možná.

Není vám něco v návodu jasné? Wifi nefunguje? Kontaktujte nás, poradíme vám!

Dne 20.9.2015 sepsal Václav Málek
Aktualizováno: 28.9.2015

© 2017 servis-pocitacu-brno.cz | Servis PC Brno | Mapa | Kontakt | Poučení | Reference | SEO by vaclavmalek.cz

Jste spokojeni s našimi službami? Můžete nás dále doporučit na sociálních sítích.