Pobočka Praha | Opravy tabletů | Pronájem počítačů a IT techniky | Profesionální videa DRONEM | Servis Apple

servis-pocitacu-brno.cz

Update z Windows 8 na Windows 8.1

Návod popisuje update systému Windows 8 na poslední verzi s označením Windows 8.1. Návod na čistou instalaci Windows 8.1 z usb disku si můžete přečíst v tomto článku. Většina nově zakoupených počítačů a notebooků se dnes (březen 2014) prodává s defaultně instalovaným systémem Windows 8. Update je otázkou několika desítek minut, maximálně jedné hodiny. Mě osobně se Windows 8.1 zamlouvají mnohem více než jejich starší sourozenec. S aktualizací se dříve nebo později pravděpodobně setká každý majitel nového počítače nebo notebooku. U služby prvního spuštění je aktualizace na nejnovější verzi již v ceně.

Pokud máte zájem o update systému z Windows 8 na verzi 8.1, kontaktujte mě, rád Vám pomohu.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Před začátkem instalace proveďte zálohu všech důležitých dat! Pokud si na přeinstalování systému sami netroufáte, přenechte ji odbornému servisu, předejdete tak případným problémům. Jako u všech návodů, neručím za případné škody!

Před aktualizací

Pro úspěšnou aktualizaci je nutné připojení k internetu! V prvním kroku doporučuji zálohu všech důležitých dat. Pokud aktualizaci nainstalujete hned po nákupu počítače, nemusíte zálohu dat řešit (v počítači žádná nejsou). Druhý krok, který je nezbytně nutný pro úspěšnou aktualizace je instalace všech dostupných aktualizací, které jsou k dispozici prostřednictvím služby Windows Update. Dostupnost aktualizací můžete ověřit jednoduše tak, že po stisknutí tlačítka se symbolem Windows nebo také Start (většinou mezi levým ctrl a alt), přímo napíšete windows update a pod dialogovým oknem hledat vyberete kategorii Nastavení. Následně se objeví tlačítko pro Windows Update. Toto je nutné opakovat do té doby, dokud nebudou nainstalovány všechny dostupné aktualizace. U nových PC většinou 2 nebo 3 opakování.

Máme aktuální systém

Jakmile máme nainstalovány všechny aktualizace, můžeme přejít rovnou na update Windows. Je nutné přejít do aplikace Store. Opět tlačítko Windows a výběr aplikace Store (obr.1), případně opět stačí rovnou napsat Store.

Obr. 1: Ikonka Windows Store

Ve Windows Store

Ve Windows Store můžete stahovat, instalovat a aktualizovat spoustu užitečných i méně užitečných aplikací. Nás ale v tuto chvíli zajímá přítomnost aktualizace na Windows 8.1. Všechny aktualizace jsou nainstalovány, nyní by vám měl Store aktualizaci sám nabídnout (obr. 2).

Obr. 2: Výběr aktualizace na novější systém

Po výběru aktualizace je nutné celou aktualizaci stáhnout (obr. 3)

Obr. 3: Stažení aktualizace

Instalace aktualizace

Po stažení aktualizace (může trvat i několik hodin v závislosti na rychlosti připojení k internetu) je nutné staženou aktualizaci nainstalovat. V průběhu instalace bude systém několikrát restartován, na což budete instalačním programem upozorněni. Dále je nutné odsouhlasit smluvní podmínky, využít expresní instalaci, nechat systém pracovat a počkat na dokončení instalace.

Obr. 4: Restart počítače a spuštění instalace

Pokud se při instalaci nevyskytne žádný neočekávaný problém, měli byste mít po proklikání všech oken k dispozici Windows ve verzi 8.1.

Pokud si na instalaci sami netroufáte, kontaktujte mě, rád vám pomohu.

Datum: 22.3.2014

Autor: Václav Málek

Článek neprošel jazykovou korekturou, omluvte prosím případné chyby.

Čerpáno: Vlastní zkušenosti,support.microsoft.com

Pomohla Vám rada na této stránce? Podpořte nás na sociálních sítích - odkazy jsou dostupné v patičce stránky. Děkujeme

© 2017 servis-pocitacu-brno.cz | Servis PC Brno | Mapa | Kontakt | Poučení | Reference | SEO by vaclavmalek.cz

Jste spokojeni s našimi službami? Můžete nás dále doporučit na sociálních sítích.